Kontaktujte nás

Provoz kanceláře:

STŘEDA
9:00-16:00
Jednatel - Milan Kottek
Telefon:
602 100 669

Sedlecká 761/5
Karlovy Vary
Aktuální informace k africkému moru prasat
africkymorprasat.cz
Kynologie na facebooku.

Spolupracujeme:Jak se stát myslivcem

Vážení přátelé,
Zajímáte se o to, jak začít s myslivostí? Je to velmi prosté, jen se musíme rozhodnout, co chceme dělat a jak to chceme dělat. Nejjednodušší je stát se příznivcem české myslivosti a zúčastňovat se akcí jako divák a duchovní příznivce. Potom je druhá cesta, kde platí to, co je v úvodu, ale platí se členský příspěvek a stáváte se členem ČMMJ a už máte určitou odpovědnost vůči sobě a i vůči spolku jehož jste členem. Přece jenom už někoho a něco reprezentujete. Nezapomínejme, že česká myslivost byla uznána jako Národní nehmotné kulturní dědictví UNESCO.

No a potom je tady třetí cesta, kde se člověk rozhodne pro plný výkon práva myslivosti a začne se učit, a učí se po celý zbytek života. Na začátku zajde na příslušný Okresní myslivecký spolek a přihlásí se do kurzu uchazečů o první lovecký lístek. Následně, nebo i zároveň, se přihlásí do školení uchazečů o první zbrojní průkaz. Kurz uchazečů o první lovecký lístek trvá cca třináct měsíců a v teoretické části se vyučuje sedm předmětů, celkem sedmdesátdvě hodiny. Praktická část trvá rok a je dobré mít kamarády v některé ze stávajících honiteb, protože tam se musí vykonávat praxe. Zbrojní průkaz trvá několik měsíců.

Po absolvování všeho předešlého složíme úspěšně oboje zkoušky, nakoupíme si zbraně a zjistíme, že vlastně vůbec nic nevíme a musíme se dál učit. Příroda vždy překvapí něčím, co jsme ještě neviděli a o čem jsme neslyšeli. Teprve až tohle všechno absolvujeme a pochopíme, stáváme se správným myslivcem, který ví, že lov je nutnost a zdaleka ne vždy zábava, že je to třešnička na dortu a odměna za celoroční práci a který ví, že bez přírody už nemůže být.

České myslivosti zdar !

 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.