Kontaktujte nás

Provoz kanceláře:

STŘEDA
9:00-16:00
Jednatel - Milan Kottek
Telefon:
602 100 669

Sedlecká 761/5
Karlovy Vary
Aktuální informace k africkému moru prasat
africkymorprasat.cz
Kynologie na facebooku.

Spolupracujeme:Myslivecká kynologie

Den myslivecké kynologie – Jarní svod loveckých psů 20.4.2024.

Kynologická komise se rozhodla pojmout jarní svod loveckých psů v roce 2024 netradičně a sice doplnit ho doprovodným programem pro veřejnost a zejména děti a mládež v atraktivním prostředí.

Den myslivecké kynologie Karlovarska se uskuteční v sobotu 20.4.2024 v prostředí areálu Sv.Linhart. Kromě jarního svodu bude další doprovodný program a možnost občerstvení. V případě přízně počasí počítáme s otevřením lanového centra, pro zájemce připravujeme odbornou přednášku na téma lovecká  kynologie a prezentaci s ukázkami vybavení a ochrany psů, a další programy, které zveřejníme na pozvánce. Sledujte proto internetové stránky OMS Karlovy Vary, pozvánka bude prezentována i veřejnosti prostřednictvím médií. Rádi uvítáme i laickou veřejnost s cílem říci jim něco o myslivosti a práci se psy. K dispozici bude i laserová střelnice, tak přijďte i se svými dětmi či vnoučaty.

Milan Kottek

Jednatel OMS a předseda kynologické komise

Kynologickyden_nahled1_3

Aspekty lovecké kynologie

Když v minulém roce přítel Petr Dolejš vyhrál v předplatitelské soutěži časopisu Svět myslivosti ochranou vestu pro psa a zjistil, že byla ušita na míru v našem regionu, konkrétně v Toužimi, firmou Dog protection, o které v našem regionu nikdo neví, přišel za mnou s myšlenkou seznámit s touto skutečností širokou kynologickou veřejnost. Slovo dalo slovo a zrodil se nápad uspořádat seminář „Aspekty lovecké kynologie“ dne 24. 3. 2023 v obci Děpoltovice, na kterém by kromě propagace ochranných prostředků této firmy byla prezentována činnost loveckých psů při společných lovech na spárkatou zvěř a první pomoc pro naše čtyřnohé pomocníky tak i v neposlední řadě také připomenutí výhod pojištění a členství v ČMMJ pro kynology.
Využili jsme informační kanály OMS a též vlastní adresáře k rozeslání pozvánky co nejvíce kynologům, ale i ostatním zájemcům včetně adeptů v kurzech myslivosti a zbývalo už jen čekat na odezvu. Ta začala přicházet záhy, až vzbudila obavy, abychom se do sálu Obecního úřadu v Děpoltovicích vůbec vešli. Semináře se nakonec zúčastnilo téměř osmdesát zájemců.
Přítel Dolejš krátce zahájil seminář představením přednášejících. Následně jsem vystoupil jménem OMS Karlovy Vary s informací o připravovaných kynologických akcí, rovněž tak s informacemi o pojištění loveckých psů v rámci členství v ČMMJ a zdůrazněním výhod, které pro kynologii skýtá členství v ČMMJ ať už kvůli kvalitní pojistce nebo také slevě na startovném na zkouškách loveckých psů. Pak už jsme předali slovo přednášejícímu ze společnosti Dog protection příteli Rudolfu Slabovi, který měl připravenu dvouhodinovou přednášku o činnosti loveckých psů a loveckých smeček při společných lovech na spárkatou zvěř, zejména na černou zvěř. Kromě popisu práce jednotlivých plemen, převážně honičů, ale i slídičů či jezevčíků a teriérů, byla přednáška zaměřena na bezpečnost našich svěřenců jak pasivní tak aktivní ochranou a též první pomoci při úrazech, které přes všechna opatření při lovech na černou vznikají. Mluvené slovo bylo doprovázeno fotografiemi a videosekvencemi, takže posluchač si udělal ucelený obraz o dané problematice. Když jsme se plni dojmů rozcházeli až v půl deváté večer, nemohli někteří uvěřit, že je tolik hodin, jelikož začátek byl v 17 hod. Přednáška byla velmi poutavá takže čas neuvěřitelně uběhl.
Součástí semináře byla i výstava ochranných vest a dalších prvků a včetně používaných chladných zbraní vůdci smeček. Zájemci o pořízení ochranných pomůcek si je tak mohli z blízka prohlédnout a osahat či zapůjčit, což jim určitě usnadní rozhodování při výběru ochranné vesty a dalších pomůcek nejen pro psa. K článku přikládáme několik ilustračních fotografií.

Milan Kottek
Jednatel OMS K. Vary a předseda kynologické komise

TATO AKCE JE FINANČNĚ PODPOŘENA ORGANIZACÍ MAS KRUŠNÉ HORY, O.P.S. A KARLOVARSKÝM KRAJEM.


 
 
 
 
 
 
 
 

Zkoušky vloh 22.4.2023

Zkoušky vloh 22.4.2023

 

V sobotu 22. dubna se v Děpoltovicích uskutečnily Zkoušky vloh ohařů. Po dlouhých letech, kdy jsme stěží naplnili jednu skupinu psů, jsme letos přivítali deset vůdců se svými svěřenci a otevřeli jsme tak dvě skupiny po 5 psech. Velmi nás potěšila skutečnost, že je v kynologické veřejnosti zájem o výcvik ohařů, který v minulosti se stále klesající populací drobné zvěře spíše ubýval. Navíc nám přálo i počasí, které se předvedlo jako opravdové jarní, svítilo slunce a nebylo výjimkou vidět účastníky zkoušek v krátkých rukávech. Sešli jsme se v Restauraci Pegas, kde po administrativních formalitách přivítal vrchní rozhodčí Milan Kottek účastníky zkoušek a představil rozhodčí, ti museli být vzhledem ke dvěma skupinám čtyři. Byli to pánové Jaroslav Šíma a Jaroslav Šíma ml. z OMS Klatovy, Josef Hudacký z Chebu a Karel Rohla z našeho OMS. Po té se skupiny rozjely na pracoviště, kde zkoušky probíhaly. V honitbách byl dostatek divoce žijící bažantí zvěře takže všichni psi měli možnost prokázat vystavování na volně žijící zvěři. Ve zkouškách uspěli všichni zúčastnění a tak jsme se po závěrečném nástupu vyhodnocení kolem 14 hodině rozjeli spokojeni do svých domovů.

Výsledky zkoušek:

 1. Amy z Rechenburgu, Německý ohař dlouhosrstý, Lukáš Kovář 225 b v I.ceně
 2. EddiezOtěšína, Německý ohař krátkosrstý, Eva Kudláčková 225 b v I.ceně
 3.  Carmelo z Milíčovských lesů a hájů, Výmarský ohař krátkosrstý, Monika Zachová 222 b v I.ceně
 4.  Ennie Arany Andybog Maďarský ohař krátkosrstý, Markéta Polívková 214b v I.ceně
 5.  Diana z Varů Karlových, Malý münsterlandský ohař, JiříSinger 214b v I.ceně
 6. Arya od Štědrého potoka, Německý ohař krátkosrstý, Kristýna Hlinková 210b v I.ceně
 7.  Drupy Třemšínský vrch, Německý ohař krátkosrstý, Tereza Pekarčíková 209b l v I.ceně
 8. Dak z Varů Karlových, Malým ünsterlandský ohař, Štěpánka Čonková 209b v I.ceně
 9.  Jim z Klokočky-Kubát, Německý ohař krátkosrstý, Pavel Žigmond 207 b. v I.ceně
 10. Atos ze Strážnického vrchu, Výmarský ohař krátkosrstý, Lucie Kovářová 205 b v II.ceně

Podzimní zkoušky 6.5.2023

Podzimní zkoušky ohařů a ostatních plemen 6.5.2023.

  V podobném duchu jako zkoušky vloh se vydařily i podzimní zkoušky, názvem sice podzimní, termínem ale v květnu. Není to v současné době nic neobvyklého, název „podzimní“ je dlouholetou tradicí, nicméně se dnes běžně dělají celorepublikově v průběhu celé kynologické sezóny.

  Na podzimní zkoušky se nám sešlo 7 ohařů, tedy posuzovali jsme opět ve dvou skupinách, neboť maximální počet psů ve skupině je 6. K tomu se nám přihlásili i 3 retrieveři, kteří se posuzují podle zkušebního řádu pro lovecké slídiče a měli tedy vlastní skupinu.

  Sešli jsme se opět v Děpoltovicích v Restauraci Pegas majitelky paní Heleny Lahodné, kde pořádáme zkoušky již několik sezón a zázemí restaurace je pro nás kynology velmi přívětivé.

 Rozhodčí pro PZ ohařů byli ve stejné sestavě, jako na zkouškách vloh. Pro PZ ostatních plemen byl vrchním rozhodčím pan Stanislav Barda (KV) a posuzovali Jana Dejmková (KV) a Petr Šilhan z Chebu.

Počasí se rovněž podařilo a tak i tentokrát nebyla zvěř zalezlá hluboko v rákosinách, naopak se podařilo celkem rychle zvěř nalézt a tak i podzimní zkoušky se podařilo odzkoušet poměrně rychle, takže i vyhodnocení bylo brzy odpoledne. Z celkového počtu deseti psů pouze jeden neuspěl. Závěrem bychom tedy rádi poděkovali především vůdcům, kteří se věnují svým pejskům, držitelům honiteb za jejich propůjčení a též personálu restaurace Pegas. Poděkování patří i trubačce Sandře Fišerové, která sama vedla svého pejska a zkoušky nám ozdobila troubením na lesnici a podpořila tím udržování mysliveckých tradic.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ  Podzimní zkoušky (Ostatní pl.)

 1. Beckie Chocolate Soulmate Labradorský retriever, KarelPolívka, 220 b. v I.ceně
 2. Elrond Indiana Dobré srdce Kosmíků, Zlatý retriever, Barbora Barabášová 218 b. v I.ceně
 3. Cleopatra Dobrésrdce Kosmíků, Zlatý retriever, Simona Kosmáková 200 b. v II.ceně

PŘEHLED VÝSLEDKŮ Podzimní zkoušky (Ohaři)

 1.  CEDRIC Barney Evastreko, Maďarský ohař krátkosrstý, pes Pavel Švarc, 297 b.v I. ceně
 2. Conny od Hradu Buchlova, Německý ohař krátkosrstý, fena PavelŠvarc, 279 b. v I. ceně
 3. Gert Von Weidehaus, Německý ohař drátosrstý, Pavel Rittich, 276 b. v I. ceně
 4. Audrey z Vinarských zahrad, Maďarský ohař krátkosrstý, Sandra Petříková, 269 b. v I. ceně
 5. Eddie z Otěšína, Německý ohař krátkosrstý Eva Kudláčková, 267 b. v I. ceně
 6. Alan z Bílkova, Německý ohař drátosrstý, Sandra Fišerová 246 b. v I. ceně

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.