Kontaktujte nás

Provoz kanceláře:

STŘEDA
9:00-16:00
Jednatel - Milan Kottek
Telefon:
602 100 669

Sedlecká 761/5
Karlovy Vary
Aktuální informace k africkému moru prasat
africkymorprasat.cz
Kynologie na facebooku.

Spolupracujeme:Myslivecká kynologie

Den myslivecké kynologie – Jarní svod loveckých psů 20.4.2024.

Kynologická komise se rozhodla pojmout jarní svod loveckých psů v roce 2024 netradičně a sice doplnit ho doprovodným programem pro veřejnost a zejména děti a mládež v atraktivním prostředí.

Den myslivecké kynologie Karlovarska se uskuteční v sobotu 20.4.2024 v prostředí areálu Sv.Linhart. Kromě jarního svodu bude další doprovodný program a možnost občerstvení. V případě přízně počasí počítáme s otevřením lanového centra, pro zájemce připravujeme odbornou přednášku na téma lovecká  kynologie a prezentaci s ukázkami vybavení a ochrany psů, a další programy, které zveřejníme na pozvánce. Sledujte proto internetové stránky OMS Karlovy Vary, pozvánka bude prezentována i veřejnosti prostřednictvím médií. Rádi uvítáme i laickou veřejnost s cílem říci jim něco o myslivosti a práci se psy. K dispozici bude i laserová střelnice, tak přijďte i se svými dětmi či vnoučaty.

Milan Kottek

Jednatel OMS a předseda kynologické komise

Kynologickyden_nahled1_3

Aspekty lovecké kynologie

Když v minulém roce přítel Petr Dolejš vyhrál v předplatitelské soutěži časopisu Svět myslivosti ochranou vestu pro psa a zjistil, že byla ušita na míru v našem regionu, konkrétně v Toužimi, firmou Dog protection, o které v našem regionu nikdo neví, přišel za mnou s myšlenkou seznámit s touto skutečností širokou kynologickou veřejnost. Slovo dalo slovo a zrodil se nápad uspořádat seminář „Aspekty lovecké kynologie“ dne 24. 3. 2023 v obci Děpoltovice, na kterém by kromě propagace ochranných prostředků této firmy byla prezentována činnost loveckých psů při společných lovech na spárkatou zvěř a první pomoc pro naše čtyřnohé pomocníky tak i v neposlední řadě také připomenutí výhod pojištění a členství v ČMMJ pro kynology.
Využili jsme informační kanály OMS a též vlastní adresáře k rozeslání pozvánky co nejvíce kynologům, ale i ostatním zájemcům včetně adeptů v kurzech myslivosti a zbývalo už jen čekat na odezvu. Ta začala přicházet záhy, až vzbudila obavy, abychom se do sálu Obecního úřadu v Děpoltovicích vůbec vešli. Semináře se nakonec zúčastnilo téměř osmdesát zájemců.
Přítel Dolejš krátce zahájil seminář představením přednášejících. Následně jsem vystoupil jménem OMS Karlovy Vary s informací o připravovaných kynologických akcí, rovněž tak s informacemi o pojištění loveckých psů v rámci členství v ČMMJ a zdůrazněním výhod, které pro kynologii skýtá členství v ČMMJ ať už kvůli kvalitní pojistce nebo také slevě na startovném na zkouškách loveckých psů. Pak už jsme předali slovo přednášejícímu ze společnosti Dog protection příteli Rudolfu Slabovi, který měl připravenu dvouhodinovou přednášku o činnosti loveckých psů a loveckých smeček při společných lovech na spárkatou zvěř, zejména na černou zvěř. Kromě popisu práce jednotlivých plemen, převážně honičů, ale i slídičů či jezevčíků a teriérů, byla přednáška zaměřena na bezpečnost našich svěřenců jak pasivní tak aktivní ochranou a též první pomoci při úrazech, které přes všechna opatření při lovech na černou vznikají. Mluvené slovo bylo doprovázeno fotografiemi a videosekvencemi, takže posluchač si udělal ucelený obraz o dané problematice. Když jsme se plni dojmů rozcházeli až v půl deváté večer, nemohli někteří uvěřit, že je tolik hodin, jelikož začátek byl v 17 hod. Přednáška byla velmi poutavá takže čas neuvěřitelně uběhl.
Součástí semináře byla i výstava ochranných vest a dalších prvků a včetně používaných chladných zbraní vůdci smeček. Zájemci o pořízení ochranných pomůcek si je tak mohli z blízka prohlédnout a osahat či zapůjčit, což jim určitě usnadní rozhodování při výběru ochranné vesty a dalších pomůcek nejen pro psa. K článku přikládáme několik ilustračních fotografií.

Milan Kottek
Jednatel OMS K. Vary a předseda kynologické komise

TATO AKCE JE FINANČNĚ PODPOŘENA ORGANIZACÍ MAS KRUŠNÉ HORY, O.P.S. A KARLOVARSKÝM KRAJEM.


 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.