Kontaktujte nás

Provoz kanceláře:

STŘEDA
9:00-16:00
Jednatel - Milan Kottek
Telefon:
602 100 669

Sedlecká 761/5
Karlovy Vary
Aktuální informace k africkému moru prasat
africkymorprasat.cz
Kynologie na facebooku.

Spolupracujeme:Kynologický kroužek

Koncem února 2023 začala v okolí Karlových Varů pracovat skupina kynologů s cílem pomoci zejména začínajícím mysliveckým kynologům, ale i ostatním, kteří již v minulosti nějakého loveckého pejska měli. Proč tato iniciativa vznikla? Víme, že lovecký pes je nejen přítelem a pomocníkem myslivce, ale patří i mezi zákonné povinnosti uživatelů honiteb lovecké psy používat. Uživatel honitby má podle její velikosti mít k dispozici obvykle 2-4, často ale i více, lovecky upotřebitelných psů. Lovecká upotřebitelnost není dána tím, že je pes loveckým plemenem, ale tím, že složí příslušné zkoušky z výkonu. Zkoušky jsou pořádány OMS v Karlových Varech každoročně v dostatečné frekvenci, aby měli všichni, kteří cvičí své svěřence, možnost zúčastnit se jich v blízkém okolí svého bydliště. Mohou se zúčastnit samozřejmě i v okolních okresech, kde funguje dobrá spolupráce spolků Karlovy Vary, Sokolov a Cheb, takže si každý vůdce může vybrat.
A tady přichází otázka smyslu práce tohoto kroužku. Při zkouškách se rozhodčí často setkávají s tím, že zejména začínající kynologové nikdy zkoušky neviděli, nemají zkušenosti a neví, jak se na zkouškách prezentovat. Nemají mnohdy ani kde zkušenosti nabýt neboť přijít se podívat, jak vypadají zkoušky, často nestačí. Proto se dohodla skupina zkušených kynologů ve složení Kateřina Holubová, zkušená vůdkyně, která vycvičila již mnoho psů a mnoha začínajícím pomohla, Milan Kottek, předseda kynologické komise OMS K. Vary a mezinárodní rozhodčí z výkonu ohařů, Karel Rohla, rozhodčí z výkonu ohařů a Petr Dolejš, myslivecký hospodář honitby Děpoltovice, kde výcvik probíhá se souhlasem a podle pokynů uživatele honitby, že pomohou začínajícím kynologům ve výchově a výcviku jejich svěřenců, ale i v osvětě a výchově samotných vůdců. Zde je nutné si uvědomit, že žádný kynolog nemůže provádět výcvik v honitbě bez souhlasu jejího uživatele. To je bohužel nešvar, který se v posledních letech rozmohl, kdy si lidé neuvědomují, že už více než 30 let není všechno všech, že každý pozemek někomu patří a je slušností zeptat se majitele, než na jeho pozemek vstoupí. Většina zemědělské a lesní půdy je zároveň honebními plochami což znamená, že na ní někdo myslivecky hospodaří a podle toho je návštěvník povinen se chovat tak, aby nenarušoval přirozené prostředí volně žijících zvířat a zvěře.
Proto si tedy přejme, aby se výcvikové skupině dařilo a přispěla tak ke zvýšení úrovně myslivecké kynologie v Karlovarském kraji.


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.