Kontaktujte nás

Provoz kanceláře:

STŘEDA
9:00-16:00
Jednatel - Milan Kottek
Telefon:
602 100 669

Sedlecká 761/5
Karlovy Vary
Aktuální informace k africkému moru prasat
africkymorprasat.cz
Kynologie na facebooku.

Spolupracujeme:Vítejte na stránkách o myslivosti.

Na těchto stránkách se můžete seznámit s myslivostí na Karlovarsku. Najdete zde informace o činnosti myslivců našeho regionu a o činnosti komisí Okresního mysliveckého spolku Karlovy Vary. Na stránkách dále najdete mysliveckou inzerci, zprávy z Vašich kulturních a společenských činností a Vaše názory a připomínky k dění v myslivosti či ke zlepšení těchto stránek.

 

AKTUÁLNĚ 

VE STŘEDU 10.4. BUDE KANCELÁŘ UZAVŘENA

následující úřední den je 17.4.

KURZ PRO MYSLIVECKÉ HOSPODÁŘE

V letošním roce je v plánu i kurz pro myslivecké hospodáře, na který máme aktuálně čtyři přihlášky, což už stačí na otevření kurzu.

Kurz má podle plánu začínat 19.4.2024.

 Jak zaplatit členské příspěvky.

Příspěvky můžete zaplatit dvěma způsoby. Jednak se můžete dostavit některou středu do kanceláře OMS a vyřídíme to na místě. Doporučuji zejména pro ty, kteří si ještě nevyzvedli plastový členský průkaz, je jich v kanceláři ještě kolem padesáti.

Pro ty, co chtějí ušetřit čas, zejména pokud mají plastový průkaz, je tu způsob bezhotovostní.

Na účet číslo 19-0800072379/0800 pošlete níže uvedenou částku, jako variabilní symbol uveďte celé rodné číslo bez lomítka. Pro rychlejší vyřízení mi pošlete zprávu na mail oms@oms-karlovyvary.cz. V momentě, kdy zapíšu platbu do systému SW Diana, je již také vidět po načtení QR kódu z průkazky, do kdy Vám platí pojištění.

Výše příspěvku - běžný 1 000 Kč, důchodci od věku 65 let a studenti do věku 26 let  650 Kč,  lesníci a myslivci z povolání pokud prokáží pojištění u zaměstnavatele  750 Kč.

V případě nejasností raději napište nebo zavolejte.

Milan Kottek, jednatel OMS.

Tlumiče výstřelu hluku – mýty a fakta

Ochranný a zvelebovací spolek Podkrušnohoří, z.s. společně s ČMMJ - OMS Karlovy Vary, p.s. za podpory společnosti Archer hunting s.r.o. Czech republic uspořádal dne 12. května 2023 od 17 hodin na střelnici PČR akci na prezentaci a praktickou ukázku tlumičů Svemko při střelbě. Akce se zúčastnilo 31 osob. Po představení značky Svemko následovalo vyčerpávající popis funkce tlumiče výstřelu hluku. Poté následovala praktická střelba s tlumiči hluku výstřelu. Při této praktické ukázce se zkoušely různé druhy tlumičů, a to jak podle velikosti tlumiče tak i po stránce upevnění tlumiče na hlaveň. Po praktické ukázce následoval prostor pro dotazy a diskusy. 

Zúčastněným byla poskytnuta výrazná sleva při nákupu produktů značek Svemko a InfiRay.      

ZLATÁ SRNČÍ TROFEJ

Okresní kolo soutěže Zlatá srčí trofej dětí a mládeže.

Dne 20.5.2023 proběhl v Mezirolí v clubu Balcare 53. ročník okresního kola Zlaté srnčí trofeje. Zúčastnily se ho primárně děti z kroužků Novorolských liščat a Horních koloušků. Čekal je vědomostní test s otázkami z oblasti zoologie, myslivecké mluvy, kynologie, péče o zvěř, lovectví. Druhou částí byla praktická poznávací stezka, kdy musely v terénu poznávat byliny, dřeviny, zvěř, hmyz, psy, shozy. Výsledky byly velice chvályhodné a ukazují na skvělou celoroční přípravu samotných dětí.

Ve starší kategorii B se na 1. místě umístila Štěpánka Čonková, která obhájila loňské vítězství, na 2. místě se umístila Vanessa Foltýnová a na 3. místě František Slavík. V mladší kategorii A se na 1. místě umístil Josef Vans, o 2. místo se podělily Nicol Foltýnová a Tereza Kožínová, a 3. místo patří Elišce Kleinové. V nulté kategorii se na 1. místě umístila Viktorie Kožínová a 2. místo patří Renatě Tretiak.

Vítězové hlavních kategorií postupují do národního kola a budou reprezentovat náš kraj a hlavně si užijí perfektní dva myslivecké týdny ve společnosti svých kamarádů.

Všem, kteří se podíleli na přípravě okresního kola velice děkuji a budu se těšit na příští rok.

                                                                                              Kuncová Zuzana – vedoucí kroužku

3-13-3

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se

xTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.